Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XVII Niedziela Zwykła, 25 lipca 2021 r.
1. Za nami doroczne obchody Dnia Patrona naszej parafii św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, które objawiło się przy okazji tych dni. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie, które przyczyniło się do bezpiecznego i radosnego święta. Szczególnie dziękuję Pani Sołtys Długiej Gośliny, Stowarzyszeniu Św. Marty, Kołu Gospodyń Wiejskich z Długiej Gośliny, Akcji Katolickiej, Pocztowi Sztandarowemu Żywego Różańca, Służbie Liturgicznej, dzieciom komunijnym oraz żywej ikonie św. Marii Magdaleny. Jesteśmy wdzięczni cukierni, która ofiarowała ciasto, fundatorowi grilla. Dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii. Cieszy mnie także zaangażowanie w przeżywanie święta odpustowych gości i letników. Dziękuję w tym miejscu za dar ołtarza, którym jest napisana ikona św. Marii Magdaleny. Będzie służyła adoracji w kruchcie naszego kościoła. Cieszę się, że z okazji roku św. Józefa udało się nam odrestaurować feretron Jemu dedykowany. Część kosztów została pokryta z funduszu duszpasterskiego prowadzonego przez Akcję Katolicką. Pozostało jeszcze do zapłaty 2500 zł. Za każdy wyraz zainteresowania Świętem parafii niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi. Bóg zapłać.Dzisiaj i jutro (24 i 25 lipca) z okazji wspomnienia św. Krzysztofa doroczne święcenie pojazdów. W niedzielę (25 lipca) w parafii Farnej doroczny odpust ku czci św. Jakuba. Suma odpustowa o godz. 12.30.
4. W czwartek (29 lipca) w kalendarzu liturgicznym wspominamy Św. Martę. Z tej okazji w kościele parafialnym o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Stowarzyszenia św. Marty.
5. W niedzielę (1 sierpnia) wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tego niepodległościowego zrywu.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 poniedziałek (26 lipca) – św. Joachima i Annę, Rodziców NMP;
 czwartek (29 lipca) – św. Martę, siostrę Marii i Łazarza, patronkę gospodyń domowych oraz działającego w naszej parafii Stowarzyszenia zajmującego sprawami porządkowymi i dekoracyjnymi kościoła;
 sobota (31 lipca) – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
7. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut dla Boga”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz