Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocy, 9 maja 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną.
 2. W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie, gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. Parafialnie Litanie śpiewamy kwadrans przed każdą Mszą Świętą. Nabożeństwa są odprawiane także: od poniedziałku do piątku w Łopuchowie o godz. 17.00 i w Wojnowie o godz. 18.00, oraz w sobotę przy Grocie Maryjnej w Długiej Goślinie o godz. 20.30.
 3. Dzisiaj (9 maja) 19 dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując Jezusa w Komunii św. Módlmy się za nie i ich rodziny. Z uwagi na panujące cały czas obostrzenia Święto Komunii odbędzie się na dwóch Mszach św. w kościele parafialnym o godz. 11.00 Dzieci ze Szkoły w Łopuchowie i pozostałych szkół oraz o godz. 12.30 Dzieci ze Szkoły w Długiej Goślinie.
 4. W poniedziałek (10 maja) przy Grocie Maryjnej o godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla trzecioklasistów;
 5. Od poniedziałku (10 maja) do środy (12 maja) przypadają Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące. Codziennie po nabożeństwach będziemy udawali się procesyjnie pod krzyż misyjny, aby śpiewać suplikacje;
 6. W czwartek (13 maja) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Jest to jednocześnie dzień patronalny dla mieszkańców Wojnówka. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia świętowanie rozpoczynamy o godz. 18.30 różańcem fatimskim przy kapliczce MB Fatimskiej, a kończymy Mszą św. przy świetlicy wiejskiej.
 7. W piątek (14 maja) rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Do nowenny dołączamy w tym roku intencję za tegorocznych neoprezbiterów oraz o wybór nowego biskupa pomocniczego.
 8. W przyszłą niedzielę (16 maja) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 10. W tym tygodniu wspominamy:
 • czwartek (13 maja) – NMP Fatimskiej, patronki Wojnówka;
 • piątek (14 maja) – św. Macieja, apostoła;
 1. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

Zapowiedzi przedślubne, 9 maja 2021 r.

 

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

 1. Jarosław Peliński, st. wolny, par. pw. św. Tymoteusza, Białężyn;

Iwona Olszewska, st. wolny, par. pw. św. Marii Magdaleny, Długa Goślina /zap. II/;

 

 

Kto wiedziałby o jakiejkolwiek przeszkodzie uniemożliwiającej zawarcie tego małżeństwa winien zgłosić to proboszczowi.

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz

 

ks. Jan Kwiatkowski,
proboszcz