Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2022 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną, zebraliśmy 3300 zł. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (22 maja) przypada przedostatni dzień naszej parafialnej nowenny przygotowującej na peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. O owoce nawiedzenia będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 8.00 oraz na nabożeństwie majowym i apelu Jasnogórskim (przy grocie Maryjnej) o godz. 20.30.
 3. W miesiącu maju naszą cześć i zaufanie do Matki Jezusa i naszej Matki wyrażamy tradycyjnie gromadząc się wieczorną porą, przy krzyżach, figurach i kaplicach, aby uroczyście śpiewać Litanię Loretańską. W naszych kościołach Litania śpiewana jest kwadrans przed każdą Mszą Świętą. Nabożeństwa są odprawiane także: od poniedziałku do piątku w Łopuchowie o godz. 17.00 i w Wojnowie o godz. 19.00. Szczególnym darem dla Matki Bożej niech stanie się codzienne czuwanie o godz. 20.30 przy Grocie Maryjnej w Długiej Goślinie z Litanią i Apelem Jasnogórskim w intencji owoców nawiedzenia.
 4. Od poniedziałku (23 maja) do środy (25 maja) przypadają Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące. Codziennie po nabożeństwach będziemy udawali się procesyjnie pod krzyż misyjny, aby śpiewać suplikacje.
 5. Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę parafialną do Gruzji, którą organizujemy na przełomie września i października. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura pielgrzymkowego we wtorek (24 maja) o godz. 19.00 na plebanii.
 6. W czwartek (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji wieczorne czuwanie przy Grocie pragniemy przeżyć w intencji wszystkich matek. Czuwanie rozpocznie się kwadrans wcześniej (o godz. 20.15) śpiewaniem Maryjnych pieśni.
 7. W piątek (27 maja) rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Do nowenny dołączamy w tym roku intencję za tegorocznych neoprezbiterów oraz młodych przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 8. Po dwóch latach przerwy w sobotę (28 maja) organizowana jest Wenta Parafialna pod hasłem: „Bal kwiatów”. Koszt od pary 150 zł. Dochód z balu przeznaczamy w tym roku na pomoc młodym, którzy udadzą się na ŚDM do Lizbony. W czasie wenty planujemy tradycyjnie loterię fantową, dlatego proszę o dostarczanie fantów (najlepiej własne przetwory domowe). Dochód z loterii zasili fundusz pomocy Ukrainie. Bilety do nabycia u p. Czerniawskiej w Długiej Goślinie.
 9. W przyszłą niedzielę (29 maja) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
 • wtorek (24 maja) – NMP Wspomożycielkę Wiernych;
 • czwartek (26 maja) – św. Filipa Neri, prezbitera;
 1. Zachęcam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz

Zapowiedzi przedślubne, 22 maja 2022 r.

 

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

 1. Jakub Dzikowski, st. wolny, par. pw. św. Marii Magdaleny, Długa Goślina;

Natalia Magdalena Warchlewska, st. wolny, par. pw. św. Marii Magdaleny, Długa Goślina /zap. III/;

 1. Rafał Paweł Kucuk, st. wolny, par. pw. św. Marii Magdaleny, Długa Goślina;

Monika Agnieszka Plewacka, st. wolny, par. pw. św. Marii Magdaleny, Długa Goślina /zap. II/;

 

Kto wiedziałby o jakiejkolwiek przeszkodzie uniemożliwiającej zawarcie tych małżeństw winien zgłosić to proboszczowi.

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz