Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Zwykła, 17 stycznia 2021 r.

  1. Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Dzisiaj (17 stycznia) przeżywamy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15). Módlmy się za naszych „starszych braci w wierze”, jak nazwał wyznawców judaizmu papież – św. Jan Paweł II nawiedzając synagogę w Rzymie.
  2. Od poniedziałku (18 stycznia) do poniedziałku (25 stycznia) przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Pan Jezus tuż przed swoją męką, w wieczerniku, dał nam przykład takiej modlitwy. W obecnej sytuacji na wielu poziomach odczuwamy wielki deficyt jedności. Jako członkowie jednego ciała Chrystusa, jakim jest Kościół, nie możemy zapominać, że najbardziej wartościową odpowiedzią na kryzys i zamieszanie jest szczera modlitwa. W naszej wspólnocie parafialnej uroczyście rozpoczniemy ten Tydzień Nieszporami o jedność w rodzinach, parafii i Kościele, prowadzonymi przez pielgrzymów Polsko – Niemieckiej Pielgrzymki Ekumenicznej. Dodatkowo codziennie, kwadrans przed każdą Służbą Bożą w kościele, będziemy wsłuchiwać się w Modlitwę Arcykapłańską Jezusa oraz na Koronce przyzywać Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Niech pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  4. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się w składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 2900 zł. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu wspominamy:
  • wtorek (19 stycznia) św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, założyciela Sióstr Sercanek;
  • czwartek (21 stycznia) św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę;
  1. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz