Na górę
MariaMagdalena_ikona (1)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXXIII niedziela zwykła, 19 listopada 2017 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną zebraliśmy 2700 zł. Bóg zapłać.
 2. W akcji kibiców Lecha prowadzonej w dzień Wszystkich Świętych przy cmentarzach w Wielkopolsce zebrano ogółem 255 284 zł w tym w Długiej Goślinie zebrano 476 zł.
 3. Dzisiaj po mszy św. składając dodatkową ofiarę do puszki możemy włączyć się w akcję ratowania chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek (20 listopada) św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • we wtorek (21 listopada) Ofiarowanie NMP;
 • w środę (22 listopada) św. Cecylię, dziewicę i męczennicę;
 • w piątek (24 listopada) świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;
 1. Do końca listopada można składać wymienianki roczne w biurze parafialnym lub do koszyczka w czasie składki. Proszę wyraźnie zaznaczyć gdzie i o której godzinie mają być wygłaszane. Od I niedzieli adwentu będą obowiązywać nowe listy wymienianek. Dziękuję za dotychczasowe złożone ofiary przy okazji prośby o modlitwę za zmarłych. Przypominam, że przeznaczam je na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszych kościołów i plebanii.
 2. W środę (22 listopada) na Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy wzywać wstawiennictwa św. Cecylii dla wszystkich śpiewających i muzykujących w parafii, szczególnie dla angażujących się w życie liturgiczne naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebanię.
 3. W niedzielę (26 listopada) Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – koniec roku liturgicznego i koniec roku duszpasterskiego, który przeżywaliśmy w Kościele w Polsce pod hasłem „Idźcie i głoście”. Jest to także Święto Patronalne Akcji Katolickiej. Dlatego członkowie tego Stowarzyszenia spotykają się na Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym, a po niej na uroczystym obiedzie.
 4. Niedzielna uroczystość zwraca naszą uwagę na Boga, który mówi, że „bliskie jest Królestwo Boże”. Święta Księga – Biblia jest tego znakiem. Dlatego dzieci, które są w drodze do Komunii z Jezusem, otrzymają na Mszy św. o godz. 12.00 w Długiej Goślinie poświęcone modlitewniki jako małe, „święte księgi” na ich miarę. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu. Koszt zakupu modlitewnika to 12 zł, proszę rodziców, aby uregulowali tę należność po Święcie Księgi w zakrystii.
 5. Wzorem ubiegłego roku odwiedziny duszpasterskie w Łopuchówku, w Łopuchowie Osiedlu i w Sławicy rozpoczynam po I niedzieli adwentu. Szczegóły za tydzień.
 6. 3 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym, Święto Posłania dla czwartoklasistów z wręczeniem pamiątek pierwszokomunijnych. Szczegóły za tydzień.
 7. Ogłoszenie społeczne Akcji Katolickiej.
 8. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnik Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz

Menu