Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, 12 sierpnia 2018 r.

 1. Podczas koncertów „MUSICA SACRA – MUSICA PROFANA” zebraliśmy na cele remontowe naszego kościoła 1530 zł. Pieniądze te przeznaczymy na zapłacenie kosztu wynajmu namiotu. Prowadzona przez Akcję Katolicką „Kawiarenka Festiwalowa” przyniosła dochód 650 zł. Uzyskane pieniądze przeznaczamy na fundusz duszpasterski parafii. W czasie odpustu parafialnego i festiwalu Akcja Katolicka prowadziła także punkt wsparcia Sióstr Benedyktynek z Żarnowca na Pomorzu i zebrała 440 zł.
 2. Wszystkim, którzy pod przewodnictwem pana sołtysa Łopuchowa włączyli się w organizację święta Patrona wsi – św. Wawrzyńca składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także kolejnym fundatorom wawrzynowych krzewów, które upiększają teren wokół kościoła w Łopuchowie. Dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli do Łopuchowa by wspólnie się modlić i cieszyć wspólnotą. Po raz kolejny objawiło się w nas wiele dobra. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony.
 3. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną. Przypominam, że przeznaczamy ją co miesiąc na spłacanie naszego kurialnego zadłużenia.
 4. W poniedziałek (13 sierpnia) obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej kolejny Dzień Fatimski. Zapraszam na Różaniec Fatimski, który rozpocznie się o godz. 20.00 w Wojnówku przy kapliczce Jezusa Frasobliwego, a zakończy przy kapliczce MB Fatimskiej i Dzieci Fatimskich.
 5. W środę (15 sierpnia) przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo nazywane Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. święcenie ziół, kwiatów i owoców. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Porządek nabożeństw – niedzielny (8.00; 10.15 i 12.00). Także w środę przypada Święto Wojska Polskiego i rocznica „Cudu nad Wisłą”. W to narodowe święto módlmy się szczególnie o pokój, zgodę i pojednanie w naszej ojczyźnie.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • wtorek (14 sierpnia) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • środa (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • piątek (17 sierpnia) – św. Jacka, prezbitera;
 7. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

Zapowiedzi przedślubne, 12 sierpnia 2018 r.

 

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 1. Michał Łech st.wolny, par. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie;

Anna Busko st.wolny, par. św. Ducha Rogoźno /zap.I/;

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz

Menu