Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 8 września 2019 r.

 1. Dzisiaj (8 września) w Dąbrówce Kościelnej świętowany jest doroczny odpust ku czci Matki Bożej. Cieszę się, że po raz kolejny z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka rowerowa na tą uroczystość. W tradycji kościoła święto to nazywane jest Matki Bożej Siewnej, dlatego jeśli ktoś chciałby poświęcić ziarno, może zgłaszać się w tym tygodniu po Mszach św.
 2. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. jednak z uwagi na odpust w Dąbrówce Kościelnej, na prośbę parafian, składkę inwestycyjną przekładamy na trzecią niedzielę (15 września). Proszę o modlitwę w intencji pracujących na budowie. Z uwagi na prace remontowe w kościele Msze św. we wtorek, w środę i w piątek na plebanii.
 3. W piątek (13 września) przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe do Wojnowa. Początek przy kaplicy św. Jana Chrzciciela o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • piątek (13 września) – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • sobota (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 5. Istnieje już możliwość rezerwowania Mszy św. na przyszły rok. Bardzo proszę osoby, którym zależy na terminach o zgłaszanie się do kancelarii.
 6. 18 września w liturgii kościoła wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji 21 września we Wrześni organizowane są Archidiecezjalne obchody tego dnia. W programie ciekawa konferencja, wspólna modlitwa oraz koncert zespołu „Siewcy Lednicy”. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tej pielgrzymce jako obowiązkowym etapie przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wyjazd w sobotę (21 września) o godz. 10.00, powrót ok. godz. 21.30. Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Facebookowej parafii.
 7. 25 września o godz. 18.45 rozpoczynamy II rok Szkoły Słowa Bożego. Będziemy pochylać się nad Nowym Testamentem. Zajęcia będzie prowadzić ks. prof. Paweł Podeszwa. Szczegóły na plakatach.
 8. W biurze parafialnym są do nabycia egzemplarze Biblii Ekumenicznej w promocyjnej cenie 90 zł.
 9. 16 listopada przypada I rocznica nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Ufam, że do tego czasu będzie zasadniczo po remontach. Wielu z nas na okoliczność peregrynacji przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła. Cieszyłbym się, gdybyśmy zawiązali Bractwo św. Michała Archanioła. Pragnąłbym także, aby widzialnym znakiem zawierzenia naszych trudnych parafialnych spraw wstawiennictwu tak wielkiego orędownika była figura, która stanęłaby na cokole, przy wejściu do kościoła. Możemy włączyć się w fundację tej figury.
 10. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu