Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

 

 

 

Archidiecezja Gnieźnieńska, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, 20 października 2019 r.

 1. Zakończyliśmy nabożeństwa fatimskie, a od pierwszej soboty grudnia będą odbywać się nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
 2. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w kwestę z okazji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 660 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję za obecność i wszelką pomoc w zorganizowaniu 80 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Albina Woźniaka. Przy tej okazji zostały uporządkowane groby proboszczów posługujących w naszej parafii. Dziękuję Panu Patrykowi Olszewskiemu za wymierną pomoc w tym dziele.
 4. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się dzisiaj w składkę inwestycyjną. Bóg zapłać. Prace remontowe przy kościele parafialnym powoli zmierzają ku końcowi. W tym tygodniu zostanie umocowany na wieży krzyż wraz z kulą w której zostanie zamknięta nowa kapsuła czasu, ze świadectwem życia obecnych parafian. Trwają także prace geodezyjne przy wytyczaniu działek budowlanych, które zostaną przeznaczone na sprzedaż. Jednocześnie dziękuję za pomoc w przygotowaniu posiłków dla pracujących przy kościele. Uroczyste podsumowanie remontu w obecności Księdza Prymasa i wszystkich naszych dobrodziejów zaplanowane jest na 15 listopada.
 5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. W tym roku modlimy się w intencji misji. Po każdej Mszy św. w tym miesiącu odmawiamy wspólnie specjalną modlitwę w intencji misji i misjonarzy.

Plan nabożeństw różańcowych w tym tygodniu:

 • ze szczególnym udziałem dzieci: ► czwartek godz. 16.30 Łopuchowo;

► piątek, godz. 17.30, Długa Goślina;

 • wtorek, środa, godz. 17.30, Długa Goślina;
 • sobota, godz. 18.30, Długa Goślina (Żywy Różaniec);
 • niedziela, godz. 9.45, Łopuchowo oraz 11.30, Długa Goślina (Żywy Różaniec);

Różaniec odmawiany będzie także w kaplicy w Łopuchowie o godz. 17.00. Przy sprzyjających warunkach dobrze byłoby zapraszać się na wspólne odmawianie różańca przy krzyżach i kapliczkach.

 1. W przyszłą niedzielę (27 października) w naszym kościele parafialnym obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła. Jesteśmy Bogu wdzięczni za tę świątynię, którą zbudowały nam Siostry Benedyktynki z Poznania. Dziękujemy za tych wszystkich, którzy przez te niespełna 400 lat z poświęceniem ją upiększali i remontowali.
 2. Także w przyszłą niedzielę, na koniec miesiąca misyjnego, będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne składając dodatkową ofiarę do puszki.
 3. Przed nami dużymi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych, z tej okazji zadbajmy o nasz cmentarz o prolongatę grobów, o wspomnienie zmarłych w wymieniankach jednorazowych i rocznych.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  • wtorek (22 października) – św. Jana Pawła II, papieża;
  • piątek (25 października) – święto przeniesienia Relikwii św. Wojciecha;
 5. W dniach 25 – 27 października Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza i zachęca seniorów do odwiedzenia targów produktów i usług dla seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prezentowana będzie szeroka oferta pomocy seniorom. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 6. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

 

 

 

 

Menu