Na górę
MariaMagdalena_ikona (1)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela zwykła, 14 stycznia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. Modlimy się także za tych, którzy nadal szukają domu i schronienia.
 3. Dzisiaj (14 stycznia) na godz. 17.00 do sali wiejskiej w Długiej Goślinie zapraszam na Spotkanie Noworoczne parafian zaangażowanych w służbę liturgiczną, w animację muzyczną, Stowarzyszenie św. Marty i wszystkich włączających się w życie wspólnotowe parafii.
 4. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już w środę (17 stycznia) obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce pod hasłem: „Pokój bliskim i dalekim”. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. Z tej okazji w czwartek (18 stycznia) o godz. 10.00 w naszej parafii będzie miała miejsce niecodzienna uroczystość. Pragniemy uhonorować rodziców Pani Krasnodębskiej, naszej parafianki, którzy za ratowanie Żydów zostali odznaczeni medalem „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”, specjalnym miejscem pamięci przy kościele (ławeczką). Spotkajmy się na krótkiej modlitwie psalmami oraz na wspomnieniu bohaterów.
 5. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15, 6). W tym samym czasie podejmują modlitwę wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. Zapraszam do udziału w Mszach Św. w czwartek (plebania, godz. 8.30) i w piątek (plebania, godz. 9.00) w intencji Jedności Chrześcijan.
 6. W przyszłą niedzielę (21 stycznia) przypada Dzień Babci, a w poniedziałek (22 stycznia) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć
  1. W tym tygodniu wspominamy:
  • środa (17 stycznia) św. Antoniego, opata;
  • czwartek (19 stycznia) św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
 7. Są jeszcze do nabycia pamiątkowe Kalendarze Parafialne (cegiełki wspierające remonty w naszym kościele). Minimalna cena między 20, a 30 zł. Nie ma ceny maksymalnej.
 8. Kontynuuję odwiedziny duszpasterskie z błogosławieństwem dla domów:poniedziałek (15 stycznia)
  • Łopuchowo: od 15.00 – blok 23

  wtorek (16 stycznia)

  • Łopuchowo: od godz. 15.00 – blok 24;

  środa (17 stycznia)

  • Łopuchowo: od godz. 12.00 – numery: 12, 11, 10, 8, 2;

  czwartek (18 stycznia)

  • Wojnowo: od godz. 14.00 – numery: od 6 do 2;

  piątek (19 stycznia)

  • Wojnowo: od godz. 12.00 – numery: od 8 do 16;

  sobota (20 stycznia)

  • Wojnowo: od godz. 10.00 – numery: od 23 do 17c;
niepokalana2
trojcaswieta
Menu