Na górę
MariaMagdalena_ikona (1)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną, zebraliśmy 2400 zł. Bóg zapłać. Można także równolegle, podczas kolekty na Mszach św. składać daninę diecezjalną.
 2. Dzisiaj (18 marca) rozpoczynamy cykl świąt parafialnych od uczczenia św. Józefa – patrona wsi Kąty. Plan świętowania przedstawia się następująco:
 • Niedziela (18 marca)
 • 15.00 (kościół parafialny) – zapraszam chłopców i mężczyzn naszej parafii na koronkę do Bożego Miłosierdzia, po koronce Droga Krzyżowa plenerowa;
 • 16.00! (Kąty – plac zabaw przy blokach) – zapraszam na Gorzkie Żale (w plenerze) z kazaniem pasyjnym
 • Po Gorzkich Żalach – świąteczna agapa;
 • Poniedziałek (19 marca) – Uroczystość św. Józefa
 • 17.00 (Kąty – plac zabaw przy blokach) – uroczysta Msza Św. w intencji mężczyzn naszej parafii i mieszkańców Kątów;
 1. Bardzo dziękuję za życzliwość i zamówione intencje mszalne z okazji przypadających 17 marca moich 50 urodzin. Zapraszam tych parafian, którzy pragną razem ze mną świętować tę rocznicę 19 marca na godz. 18.30 do Sali Wiejskiej w Długiej Goślinie.
 2. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa:
  • w środę o godz. 17.00 w Długiej Goślinie (ze szczególnym udziałem dzieci);
  • w czwartek (z uwagi na spowiedź) o godz. 17.15 w Łopuchowie (ze szczególnym udziałem dzieci) po niej Msza św.;
 • W piątek (23 marca) nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 i Czuwania o godz. 20.00, albowiem zapraszam tego dnia na III Drogę Krzyżową w plenerze przygotowującą nas na Wielki Tydzień. Spotykamy się przy kaplicy św. Jana Chrzciciela w Wojnowie o godz. 19.00 i ruszamy do kościoła w Długiej Goślinie. Proszę druhów OSP o pomoc w zabezpieczeniu trasy między Wojnowem, a Długą Gośliną.
 1. Przyszła niedziela (25 marca) będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas każdej Mszy będą pobłogosławione gałązki palmowe, na pamiątkę palm słanych pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Gałązki palmowe będą do nabycia przed Mszami św. w ramach kiermaszu świątecznego prowadzonego przez Akcję Katolicką. Mszę św. w Niedzielę Palmową o godz. 10.15 (w Łopuchowie) rozpoczynamy przy krzyżu za kościołem; a Mszę o godz. 12.00 w Długiej Goślinie rozpoczynamy przy Kaplicy Serca Pana Jezusa (prowadzić nas będzie Jezus jadący na osiołku). O godz. 15.30 ostatnie Gorzkie Żale w kościele parafialnym. Kazania pasyjne głosi ks. Karol Łybek (wikariusz z parafii farnej w Murowanej Goślinie). Dziękuję za dotychczas złożone ofiary podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, które przeznaczamy na budowę Grobu Pańskiego, przygotowanie naszych kościołów na Święta Wielkanocne oraz na podziękowanie dla kaznodziei.

Niedziela Palmowa od 1985 roku z woli Jana Pawła II obchodzona jest jako Dzień Młodzieży. W tym roku organizowane jest regionalne spotkanie młodych w Chodzieży. Osoby zainteresowane wyjazdem na świętowanie proszę o kontakt. Wyjazd około 14.00 z przystanku w Długiej Goślinie. W ramach spotkania procesja z palmami, Eucharystia i Misterium Męki Pańskiej.

 1. W tym tygodniu rozpoczynają się dyżury spowiednicze w naszym dekanacie: środa – Lechlin i Białężyn, czwartek – nasza parafia, sobota – Murowana Goślina Zielone Wzgórza, Wielki Poniedziałek – Skoki, Wielki Wtorek – Murowana Goślina Fara. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej.
 2. We wtorek (20 marca) o godz. 18.00 na plebanii spotkanie osób zainteresowanych pomocą w przygotowaniu Liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
 3. Nastąpiła korekta w programie pielgrzymki do Marsylii, Lourdes i La Salette. Osoby, które się zgłosiły proszę o kontakt. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymki.
 4. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. Wychodząc możemy, za dobrowolną ofiarą, zaopatrzyć się w parafialne wielkanocne kartki pocztowe.

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz

spowiedz
niepokalana2
trojcaswieta
Menu