Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, 8 grudnia 2019 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się w składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 12.00 w Długiej Goślinie, dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów Pokuty i Eucharystii otrzymają medaliki propagowane prze Siostry Szarytki. Medalik powinien być dla dziecka tym, czym tarcza dla rycerza. Zatem od tego dnia proszę, aby go nosiły na piersi.
 3. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
 4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Niech pomocą w dobrym przeżyciu Adwentu będą specjalne adwentowe nabożeństwa:

Roraty (czyli Msza św. wotywna o NMP Niepokalanej) odprawiane w naszej parafii o godz. 6.30:

 • w Długiej Goślinie we wtorek i w sobotę;
 • w Łopuchowie w czwartek;

Nabożeństwa Mądrych Panien odprawiane w naszej parafii:

 • w Długiej Goślinie w środę o godz. 17.15;
 • w Łopuchowie w czwartek o godz. 17.00.
 1. Przez cały Adwent, Członkowie Akcji Katolickiej prowadzą po mszach św. świąteczny kiermasz ozdób i pierników. Dochód z kiermaszu zasili fundusz duszpasterski parafii. W ramach kiermaszu rozprowadzane są także świece Caritas na stół wigilijny w różnych wielkościach i kształtach (mała świeca 7 zł, duża świeca 13 zł). Na fundusz remontowy kościoła zostały przygotowane cegiełki: kalendarz parafialny na rok 2020 (cena minimalna 20 zł) oraz wyjątkowe bombki, z ręcznie namalowanym obrazem naszego kościoła (cena minimalna 50 zł).
 2. W środę (11 grudnia) o godz. 18.45 Szkoła Słowa Bożego (sala wiejska w Długiej Goślinie).
 3. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
 • piątek (13 grudnia) św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
 • sobota (14 grudnia) św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
 1. W sobotni wieczór 18 stycznia 2020 r. organizowana jest V Wenta Parafialna, czyli karnawałowy bal charytatywny. Koszt od osoby 70 zł. Bliższe informacje ukażą się na plakatach i na stronie parafialnej.
 2. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu