Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022 r.

 1. Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W poniedziałek (17 stycznia) przeżywamy XXV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce pod hasłem “Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8). Módlmy się za naszych „starszych braci w wierze”, jak nazwał wyznawców judaizmu papież – św. Jan Paweł II nawiedzając synagogę w Rzymie.
 2. Od wtorku (18 stycznia) do wtorku (25 stycznia) przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). W naszej wspólnocie parafialnej do tej modlitwy pragniemy dołączyć szczególnie na Mszach świętych we wtorek (18 stycznia) i w środę (19 stycznia) o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
 3. W piątek (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Niech pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. W naszej wspólnocie parafialnej Msza św. w ich intencji w piątek o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
 4. W sobotę (22 stycznia) przypada kolejny dzień naszej parafialnej nowenny przygotowującej na peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 19.00 w intencji owoców tego nawiedzenia, a po Mszy św. na wspólny Apel Jasnogórski.
 5. W tym roku także nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, ale od przyszłej niedzieli zapraszam na Msze św. kolędowe z błogosławieństwem dla domów. Pierwsza Msza św. kolędowa w niedzielę (23 stycznia) o godz. 15.00 w kaplicy w Wojnowie. Dalszy plan przedstawię za tydzień.
 6. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się w składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 3000 zł. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu wspominamy:
 • poniedziałek (17 stycznia) św. Antoniego, opata;
 • środa (19 stycznia) św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, założyciela Sióstr Sercanek;
 • piątek (21 stycznia) św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę;
 1. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

Jan Kwiatkowski, proboszcz