Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, III niedziela zwykła, 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj (26 stycznia) obchodzimy XX Dzień Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: „Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa”. Dzień Islamu w Kościele katolickim ma służyć temu, byśmy dążąc do prawdy, która jest w Bogu, mogli też dostrzegać te wartości, które niesie każda religia. Chcemy spotkać się w duchu wiary, jako wyznawcy różnych religii.
 2. Kolędnicy ze Służby Liturgicznej i Oazy kolędują: w niedzielę (26 stycznia) cd. Wojnowo i Długa Goślina, w poniedziałek (27 stycznia) Łopuchowo, we wtorek (28 stycznia) cd. Łopuchowo i Łopuchówko; w środę (29 stycznia) Kąty; w czwartek (30 stycznia) Sławica.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca dlatego:
 • odwiedziny chorych odbędą się 11 lutego – w Światowy Dzień Chorego;
 • nowenna przygotowującej nas na peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej: Nabożeństwo Różańcowe w I Sobotę Miesiąca (1 lutego) o godz. 20.15 oraz katechezy głoszone w ramach kazań na niedzielnych mszach świętych (2 lutego).
 1. W niedzielę (2 lutego) przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego. Wspominamy moment zapisany przez Ewangelistę Łukasza, kiedy Maryja i Józef wiernie wypełniają tradycję wynikającą z Prawa Mojżeszowego, oddają Bogu to, co pierworodne w ich życiu – jedynego Syna. To piękny gest, który chcemy powtórzyć, przypominając sobie: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał”. Na Msze Św. niedzielne przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W naszej wspólnocie parafialnej podczas liturgii o godz. 12.00 w Długiej Goślinie będzie miał miejsce symboliczny obrzęd ofiarowania dzieci zdążających drogą przygotowań do komunii z Jezusem. Proszę, aby byli obecni rodzice wraz ze swoimi pociechami.
 2. Także w niedzielę (2 lutego) Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
 3. Odwiedziny duszpasterskie:

poniedziałek (27 stycznia)   od godz. 12.00    Długa Goślina: od nr 18 do nr 3;

wtorek (28 stycznia)              od godz. 12.00    Długa Goślina: od nr 4a w stronę Kątów
oraz domy za cmentarzem i nr 2;

środa (29 stycznia)                od godz. 10.00    Wojnowo:    blok 17c, domy od 23 do 18 (Bogdanowo), oraz nr 1;

czwartek (30 stycznia)          od godz. 10.00    Wojnowo:    bloki 17b, 17a i 17;

piątek (31 stycznia)               od godz. 10.00    Wojnowo:    od nr 16 w stronę Wojnówka do nr 8

sobota (1 lutego)                    od godz. 10.00 – 16.30    Wojnowo:   blok 17d (od ostatniego nr);

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • wtorek (28 stycznia) św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła;
 • piątek (31 stycznia) św. Jana Bosko, prezbitera, apostoła młodzieży;
 • sobota (1 lutego) Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie;
 • niedziela (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego;
 1. W niedzielę (2 lutego) o godz. 16.00 Wesoła Farma ze Sławicy zaprasza na Świąteczne kolędowanie z zespołem Side Effect w towarzystwie żywej szopki. Na zakończenie przygotowane słodkie co nieco.
 2. 3 lutego o godz. 18.00 w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie rozpoczyna się cykl debat o Stefanie kard. Wyszyńskim. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
 3. Od 7 do 9 lutego w CEF w Gnieźnie rekolekcje Biblijne w duchu Lectio Divina. „Pójdźcie i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 31). Rekolekcje o nicnierobieniu. Jeśli jesteś przepracowany i zmęczony, z mnóstwem spraw na głowie – to te rekolekcje są dla Ciebie! Prowadzi: Ks. Dariusz Larus i s. Kinga Skórska SAC. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 4. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut dla Boga”. Dla trzecioklasistów Mapa podróży na miesiąc luty,

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu