Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXX Niedziela Zwykła, 25 października 2020 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną, tradycyjnie oraz poprzez wpłaty na konto parafialne. Zebraliśmy 2000 zł. Bóg zapłać. Dziękuję za wszelką troskę wyrażaną materialnie, czy duchowo. Ufam, że z Bożą pomocą razem przetrwamy ten trudny czas.
 2. Dzisiaj (25 października) w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy rocznicę poświęcenia parafialnego kościoła. Jesteśmy Bogu wdzięczni za tę świątynię, którą zbudowały nam Siostry Benedyktynki z Poznania. Dziękujemy za tych wszystkich, którzy przez te niespełna 400 lat z poświęceniem ją upiększali i remontowali.
 3. Także dzisiaj, na koniec tygodnia misyjnego, będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne składając dodatkową ofiarę do puszki po Mszy św. lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem „na Misje”.
 4. W poniedziałek (26 października) o godz. 18.00 będę sprawował Mszę św. pogrzebową o radosną wieczność dla Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia – emerytowanego wikariusza generalnego naszej Archidiecezji. Proszę Drogich Parafian, w tych trudnych warunkach, o włączenie się w tą modlitwę także drogą online.
 5. Zapraszam do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych. W tym roku modlimy się o ustanie epidemii. Plan nabożeństw różańcowych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
 • od poniedziałku do piątku: o godz. 16.30 w Łopuchowie, o godz. 18.30 w Wojnowie;
 • Nabożeństwo różańcowe w Długiej Goślinie w poniedziałek, wtorek, środa i piątek o godz. 17.30;
 • ze szczególnym udziałem dzieci: w czwartek o godz. 16.30 w Łopuchowie oraz w piątek o godz. 17.00 w Długiej Goślinie;
 1. W sobotę (31 października) na godz. 19.30 zapraszam parafian na „Noc Świętych”. W tym roku ograniczymy się do odśpiewania Uroczystych nieszporów i Litanii do Wszystkich Świętych. Nabożeństwo będzie transmitowane drogą online.
 2. W niedzielę (1 listopada) w Uroczystość Wszystkich Świętych, zgodnie z prośbą Księdza Prymasa, Msze św. sprawowane będą tylko w kościołach, według porządku niedzielnego. Na Cmentarzu Parafialnym o godz. 13.30 modlitwa za zmarłych.
 3. W poniedziałek (2 listopada) wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. tego dnia o godz. 17.00 w Łopuchowie i 00 w Długiej Goślinie. O godzinie 15.00 na Cmentarzu Parafialnym tradycyjna modlitwa za zmarłych. Tego dnia, jak i w niedzielę podczas modlitwy za zmarłych wierni modlą się przy grobach.
 4. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych, z tej okazji zadbajmy o nasz cmentarz, o prolongatę miejsc na cmentarzu, o wspomnienie zmarłych w wymieniankach jednorazowych i rocznych. Wymienianki jednorazowe i roczne można składać w biurze parafialnym i do koszyczka w czasie składki. Proszę wyraźnie zaznaczyć gdzie i o której godzinie mają być wygłaszane.
 5. Od 1 – 8 listopada trwa oktawa modlitw za zmarłych. Przez te dni można uzyskiwać odpusty wyłącznie za zmarłych przez: pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, przystąpienie do Komunii św., bycie wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwę w intencjach papieża. Z uwagi na epidemiczne obostrzenia, przyjęcie Komunii św. jest możliwe także poza Mszą św. po uprzednim skontaktowaniu się ze mną.
 6. Przypominam, że Ksiądz Prymas z uwagi na obostrzenia udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Wszystkie nabożeństwa w kościele są transmitowane online.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • środa (28 października) – świętych Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów;
  • niedziela (1 listopada) – uroczystość Wszystkich Świętych;
  • sobota (2 listopada) – wszystkich wiernych zmarłych.
 8. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut dla Boga”. Dla trzecioklasistów mapa podróży na miesiąc listopad.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu