Na górę
MariaMagdalena_ikona (1)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XIX niedziela zwykła, 13 sierpnia 2017 r.

 1. Podczas koncertów „MUSICA SACRA – MUSICA PROFANA” zebraliśmy na cele remontowe naszego kościoła 4383 zł. Pieniądze te przeznaczymy na zapłacenie kosztu wynajmu namiotu. Prowadzona przez Akcję Katolicką „Kawiarenka Festiwalowa” przyniosła dochód ponad 900 zł. Pieniądze te przeznaczamy na zapłacenie kosztu przejazdu autokarem pięciu młodych delegatów z naszej parafii, którzy udają się na zorganizowane w Pradze spotkanie młodych, goszczących w naszym dekanacie w ramach ŚDM w Krakowie.
 2. Wszystkim, którzy pod przewodnictwem pana sołtysa Łopuchowa włączyli się w organizację święta Patrona wsi – św. Wawrzyńca składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli do Łopuchowa by wspólnie się modlić i cieszyć wspólnotą. Po raz kolejny objawiło się w nas wiele dobra. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony.
 3. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną. Przypominam, że przeznaczamy ją co miesiąc na spłacanie naszego kurialnego zadłużenia.
 4. Dzisiaj (13 sierpnia) obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej kolejny Dzień Fatimski. Zapraszam na Różaniec Fatimski, który rozpocznie się o godz. 19.00 przy kapliczce MB Fatimskiej i Dzieci Fatimskich w Wojnówki.
 5. We wtorek (15 sierpnia) przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo nazywane Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. święcenie ziół, kwiatów i owoców. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Porządek nabożeństw – niedzielny (8.00; 10.15 i 12.00). Także we wtorek przypada Święto Wojska Polskiego i rocznica „Cudu nad Wisłą”. W to narodowe święto módlmy się szczególnie o pokój, zgodę i pojednanie w naszej ojczyźnie.
 6. Z inicjatywy parafian codziennie o godz. 20.30 przy Grocie Maryjnej odmawiany jest różaniec w intencji remontu naszego kościoła.
 7. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek (14 sierpnia) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
 • we wtorek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
 • w czwartek (17 sierpnia) – św. Jacka, prezbitera;

8. 26 sierpnia (w sobotę) w naszej parafii przeżywać będziemy niecodzienne święto – Gminno – Powiatowe Dożynki. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 14.00 przy kościele św. Wawrzyńca w Łopuchowie.

      9. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnik Katolickiego”.

 

Zapowiedzi przedślubne, 13 sierpnia 2017 r.

 

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

 1. Bartosz Piotrowski st.wolny, par. NSPJ w Turku;

Joanna Nogaj st.wolny, par. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie /zap.III/;

 

 

     2. Hubert Barełkowski st.wolny, par. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie;

Dorota Olszewska st.wolny, par. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie /zap.III/;

 

Kto wiedziałby o jakiejkolwiek przeszkodzie uniemożliwiającej zawarcie tych małżeństw winien zgłosić to proboszczowi.

 

Ks. Jan Kwiatkowski

proboszcz

Menu