Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, 10 października 2019 r.

 1. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się w składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne obchody dnia św. Huberta w Łopuchówku, szczególnie Panu Nadleśniczemu. Dziękuję także za obecność na Mszy św. Hubertowskiej i modlitwie różańcowej. Bóg zapłać.
 3. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym i do koszyczka w czasie składki. Proszę wyraźnie zaznaczyć gdzie i o której godzinie mają być wygłaszane. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wymienianek. Wzorem lat ubiegłych przeznaczam je na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i plebanii.
 4. Dzisiaj (10 listopada) Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Płd. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć naszych braci składając ofiarę do puszki.
 5. W poniedziałek (11 listopada) świętujemy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów biało-czerwonymi flagami. Zapraszam na Mszę św. za ojczyznę o godz. 8.00 w Długiej Goślinie i za poległych w obronie ojczyzny o godz. 10.00 w Murowanej Goślinie we Farze. Po Mszy św. uroczystości miejsko – gminne na pl. Powstańców przed pomnikiem na które serdecznie zapraszam w imieniu p. Burmistrza. Możemy także wybrać się do auli Szkoły Podstawowej nr 1 na ul. Mściszewskiej 10 na wieczór pieśni patriotycznych przygotowany przez Gośliński Szczep Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej „Wzgórze”.
 6. W środę (13 listopada) o godz. 18.45 na sali wiejskiej w Długiej Goślinie Szkoła Słowa Bożego, którą prowadzi biblista, wykładowca PWST w Gnieźnie ks. prof. Paweł Podeszwa.
 7. W czwartek (14 listopada) o godz. 17.30 na sali wiejskiej w Długiej Goślinie Wieczornica Patriotyczna. Zapraszam w imieniu p. Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Rady Szkoły i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie.
 8. W piątek (15 listopada) o godz. 13.00 będzie miało miejsce uroczyste zamknięcie remontu naszego kościoła w obecności ks. Prymasa i przedstawicieli władz państwowych, powiatowych i gminnych. Zapraszam na to spotkanie tych, którzy mają czas, bowiem będziemy mogli zapoznać się z przebiegiem dotychczasowych prac remontowych i konserwatorskich. Będzie miało miejsce poświęcenie kościoła i statuy św. Michała Archanioła, któremu zawierzymy parafię. Spotkanie zakończy koncert muzyki klasycznej w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę (17 listopada) przypada ustanowiony przez papieża Franciszka III Światowy Dzień Ubogich.
 10. Wszedł na ekrany kin film „Nieplanowane”. Film pokazuje dramatyczną transformację Abby Johnson. Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło wszystko. W przyszłym tygodniu pragniemy wybrać się parafialnie na ten film. Dokładna data zostanie podana w przyszłą niedzielę. Proszę o zgłaszanie się osób chętnych na wspólny wyjazd do kina u mnie lub u p. Jadwigi Kądzielawy.
 11. W tym tygodniu wspominamy:
  • poniedziałek (11 listopada) – św. Marcina z Tours, biskupa;
  • wtorek (12 listopada) św. Jozafata, biskupa, męczennika;
  • środa (13 listopada) świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
 12. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  Wychodząc proszę o zabieranie bezpłatnej gazetki „Dobre Nowiny”.

 

Jan Kwiatkowski, proboszcz

Menu