Na górę
MariaMagdalena_ikona (1)

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, XXVIII niedziela zwykła, 15 października 2017 r.

 

 1. Komunikat przewodniczącego Episkopatu Polski o zbiórce na ofiary kataklizmu w Meksyku.
 2. Dzisiaj (15 października), jak co roku, Instytut Statystyk Kościoła Katolickiego zleca nam liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. niedzielnych i przystępujących do Komunii św.
 3. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali i włączyli się w składkę inwestycyjną. Bóg zapłać. Przypominam, że przeznaczamy zebrane pieniądze na spłatę kurialnego zadłużenia.
 4. Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 586,50 zł. Bóg zapłać. Pieniądze te zostały przekazane na konto Fundacji.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek (16 października) – św. Jadwigę Śląską;
 • we wtorek (17 października) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
 • w środę (18 października) – św. Łukasza, ewangelistę;
 • w czwartek (19 października) – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana, męczennika;
 • w piątek (20 października) – św. Jana Kantego, prezbitera;
 • w sobotę (21 października) – bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej o Boże błogosławieństwo w pracach remontowych parafii. Plan nabożeństw różańcowych:
 • w Długiej Goślinie: we wtorki, w piątki o godz. 17.30, w środy o godz. 17.00;
 • w Łopuchowie w czwartki o godz. 16.30.

Ze szczególnym udziałem dzieci będą odprawiane nabożeństwa w środy i w czwartki. W soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w niedziele pół godziny przed Mszami o godzinie 10.15 i 12.00 różaniec prowadzony będzie przez członków Żywego Różańca. Dziękuję także za codzienne czuwanie na odmawianiu różańca w kaplicach w Wojnowie (godz. 18.00) i w Łopuchowie (godz. 17.00). Przy sprzyjających warunkach dobrze byłoby zapraszać się na wspólne odmawianie różańca przy krzyżach i kapliczkach.

 1. W środę (18 października) Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza Pracowników Służby Zdrowia, Księży Kapelanów, Wolontariuszy oraz Chorych i Cierpiących na świętowanie dnia Patrona św. Łukasza do Gniezna do klasztoru OO. Franciszkanów. Szczegóły w gablocie.
 2. Przyszła niedziela (22 października) rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Przez cały tydzień będziemy wspierać misjonarzy naszą modlitwą, a także szczególną ofiarą do puszki w niedzielę (29 października). Także w tę niedzielę (29 października) podczas wszystkich Mszy św., z świadectwem posługi misyjnej w Maroku, będziemy gościć s. Barbarę Kołodziejczyk, Franciszkankę Misjonarkę Maryi.
 3. Zapraszam do lektury nowego „Przewodnik Katolickiego”.

 

Jan Kwiatkowski

proboszcz

Menu