Na górę

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marii Magdaleny

w Długiej Goślinie, Archidiecezja Gnieźnieńska

Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 r.

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). W naszej wspólnocie parafialnej w Godzinie Miłosierdzia 19 dzieci klas trzecich przystąpi pierwszy raz do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Módlmy się za nich, aby to spotkanie z Bożą łaską było wyzwalające i dające nadzieję. Niedziela Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas-u, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  2. Na KUL zebraliśmy 250 zł. Bóg zapłać.
  3. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w składkę inwestycyjną.
  4. We wtorek (13 kwietnia) Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej;
  5. W środę (14 kwietnia) będziemy obchodzili święto Chrztu Polski. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  6. W piątek (16 kwietnia) urodziny papieża emeryta Benedykta XVI.
  7. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej (w 2021 r. – 18 kwietnia) i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zaczynając od niedzieli (18 kwietnia) wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
  8. W tym tygodniu wspominamy:
  • piątek (16 kwietnia) św. Bernadetę Soubirous, której objawiła się Maryja w Lourdes;
  1. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

 

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz